Як змінити корм?
Для собак (і всіх ссавців в цілому) характерна здатність харчуватися різноманітними видами їжі, засвоюючи різні поживні речовини з них. Для собак неприродно харчуватися «тільки куркою» або «тільки ягням» або будь-яким іншим видом їжі постійно. Тому періодична зміна корму, а точніше, складу корму, допомагає їм забезпечити організм різноманітністю для благополучного існування.
- Не існує корму для собак, в якому «є все». Пам'ятайте, випробування кормів триває лише 6 місяців (далеко не всі корми проходять такі тести). Тому зміна корму допомагає боротися з можливими недоліками або надлишками поживних речовин, які можуть накопичуватися з часом.
- Різноманітність прикрашає життя. Кому хочеться їсти одну і ту ж їжу кожен день? А одне і те ж цілий місяць, рік? Якщо ви будете міняти корм, менш ймовірно те, що собаці набридне її їжа. Це не зробить вашу собаку привередою - ми говоримо про періодичну зміну корму, а не про те, щоб годувати різної їжею кожен день або додавати ласощі, коли собака неохоче їсть свій вечерю.
Найважливіше:
- Зміна корму допомагає запобігати алергії. У деяких серйозних випадках алергія проявляється миттєво і сильно, але в більшості просто поступово накопичується, коли організм постійно піддається дії алергену. Наприклад, найпростіший спосіб отримати алергію на курку - це їсти її кожен день протягом довгого періоду. Це зовсім не збіг, що у собак алергію найчастіше викликають саме ті продукти, які широко використовуються у виробництві кормів вже довгі роки. Сучасні дієтологи стверджують, що годування собак різноманітною їжею (бажано з раннього віку) допомагає запобігати розвитку алергії. Це твердження так само правильне і для людей.
Звичайні ознаки алергії - це свербіж, почервоніння і свербіж на лапах, грибкові інфекції, інфекції вух і шкіри, які піддаються лікуванню антибіотиками, але повертаються відразу після закінчення курсу ліків.
Все це причини для того, щоб зрідка міняти корм. Правильна зміна корму означає, що ви змінюєте основний склад корму. Немає сенсу змінювати корм однієї марки, наприклад, на основі курки і рису, на корм іншої марки, але з таким же складом. Якщо ви годуєте кормом на основі курки, набагато краще змінити його на корм, в основі якого ягня, індичка, риба або яловичина і т. д.
Чи потрібно мені змінювати марку корми кожен раз, коли я хочу перевести собаку на новий корм?
Ні, це зовсім не обов'язково. Зверніть увагу на склади різних видів корму Вашої марки. Якщо всередині однієї лінійки кормів основного складу і головне джерело білка розрізняються, не потрібно міняти марку, якщо ви не хочете. Сенс в тому, щоб забезпечити раціон собаки різноманітністю поживних речовин. Справа зовсім не в прихильності будь-якої торгової марки.


Як часто потрібно міняти корм?
Як мінімум кожні 3 місяці. Але ви можете змінювати навіть частіше. Якщо ваша собака не страждає від розладу шлунка при зміні корму, можна навіть замислюватися про новий кормі кожен раз, коли закінчується чергова упаковка.
Скільки видів корму мені потрібно? Чи можна годувати будь-яким кормом повторно?
Вам знадобиться як мінімум три-чотири види корму (з різними основним м'ясними інгредієнтами і основним складом). Чим більше, тим краще. Звичайно, можна годувати будь-яким кормом повторно, якщо він добре підійшов. Наприклад, можна згодувати один пакет корму А, змінити його на В, потім повернутися до корму А, потім змінити його на С і т. д. Це допоможе уникнути постійного або тривалого впливу на організм одного і того ж набору інгредієнтів.
Як щодо того, щоб просто змішувати корм?
Змішування корму може допомогти забезпечити собаку повноцінним харчуванням на довгий термін. Але це ніяк не допоможе урізноманітнити раціон, а також не допоможе уникнути тривалого впливу на організм одного і того ж набору інгредієнтів. Тому такий спосіб не запобігає розвитку харчової алергії. У цьому випадку на організм собаки постійно діє більша кількість речовин, що означає більш широкий спектр можливих алергенів. Ви можете змішувати різні корми, але краще періодично міняти їх, точно так же, як би ви міняли корм при годуванні тільки одним видом.
Чи потрібно міняти корм поступово?
Так, звичайно, потрібно поступово змінювати корм. Не кожна собака чутлива до зміни корму, у деяких випадках різка зміна корму проходить без проблем. Але у багатьох собак починаються розлади шлунка, що неприємно (і для собаки теж!). Тому має сенс міняти корм поступово, якщо ви не впевнені в тому, що у собаки залізний шлунок.
Найпростіший спосіб - це поступова зміна корму шляхом змішування нового і старого корму протягом тижня. Почніть із змішування в співвідношенні: 75% старого і 25% нового корму. Годуєте так 2-3 дні, потім збільшіть кількість нового корму до 50%. Погодуйте такою сумішшю ще кілька днів, потім додайте нового корму 75%, а потім і до 100%. Якщо на якомусь етапі виникають проблеми, наприклад, рідкі калові маси, не збільшуйте кількість нового корму до тих пір, поки проблема не зникне. Якщо проблем не виникає, то перехід з одного корму на інший займає зазвичай 7-10 днів.